25. marca 2015

Posledný zimný

Skôr ako u nás naplno rozkvitnú stromy (a už sú veru na spadnutie!), vytiahnem ešte posledný zimný recept. Však aj bociany už doleteli, takže zima je ta preč a okolo nás opäť zavládne pestrofarebný svet. Veru farby, chýbate mi!


Bravčové mäso na hubách s ružičkovým kelom s citrónovo-tymiánovým vinagrette  S ružičkovým kelom sa v kuchyni viete naozaj vyhrať. Keď som bola malá, mala som obdobia, kedy mi raz chutil, inokedy menej. Jeho sladko-horkastá chuť je/bola taká prazvláštna. Dnes už viem, že kľúčové je, nerozvariť tieto mini kapustičky na blato, ale ponechať ich al dente. Tak docielite dokonalú konzistenciu s dokonalou chuťou. No a navyše, so sviežou citrónovo-tymiánovou zálievkou môže byť  veľmi príjemným a chutným prekvapením. Naoko kombinácia, ktorej sa môžete obávať, ale vo výsledku veľmi príjemné spojenie.

Suroviny:
bravčové karé bez kosti
cibuľa
sušené hríby
olivový olej
soľ
čierne korenie
bobkový list

ružičkový kel
olivový olej
1 KL dijonskej horčice
2 PL bieleho vínneho octu
1 PL šťavy z citróna
soľ
tymián
čierne korenie

Postup:
Sušené huby si namočíme do teplej vody. Umyté a očistené mäso si nakrájame na tenučké asi 3 mm plátky a nakrájame na štvorčeky. Na rozpálenej panvici orestujeme na oleji cibuľku, pridáme mäso. Zprudka opečieme. Pridáme huby aj s namáčacou vodou, bobkový list, osolíme a okoreníme. Prikryté dusíme do mäkka. Ružičkový kel očistíme a na troche olivového oleja zprudka opečieme. Zalejeme trochou vody a približne 5 minút dusíme, kým nie je kel al dente, aby nestratil farbu. Medzitým si pripravíme zálievku. Vymiešame horčicu s vínnym octom, pridáme citrónovú šťavu, soľ, tymián a čierne korenie. Zálievku nalejeme na horúci ružičkový kel, ktorý servírujeme ako prílohu k mäsu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára